پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: جلوگیری از تخلیه نخاله در حریم و بستر رودخانه سیاه آب 2

جلوگیری از تخلیه نخاله در حریم و بستر رودخانه سیاه آب 2

سرپرست امور منابع آب رباط کریم از توقف عملیات نخاله ریزی در حریم و بستر رودخانه سیاه آب 2 در منطقه صالحیه از توابع شهرستان بهارستان توسط این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "حسن زحمتکش"، با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به وظیفه ذاتی شرکت آب منطقه ای تهران در جهت حفظ و صیانت از مجاری آب های سطحی، شناسایی نقاط حادثه خیز و جلوگیری از هر گونه تصرف بستر رودخانه ها و انسداد مسیر عبور ایمن جریان های سیلابی، گروه گشت و بازرسی واحد آب‌های سطحی این امور در حین گشت زنی، یک مورد نخاله ریزی در حریم و بستر رودخانه سیاه آب2 به مساحت حدود ۱۰۰۰ متر مربع ر ا شناسایی و متوقف کردند.

وی افزود: پس از شناسایی تخلف صورت گرفته، کارشناسان این امور، فوراً اقدامات لازم جهت برخورد با این مورد را در دستور کار قرار داده و پس از پیگیری های لازم و اخذ دستور قضایی از دادستان شهرستان بهارستان، نسبت به جمع آوری نخاله از حریم رودخانه مذکور اقدام به عمل آمد.

زحمتکش با بیان اینکه بر اساس حکم قضایی دادستان، این اقدام توسط خود فرد متخلف و با نظارت امور منابع آب رباط کریم انجام شد، تصریح کرد: امور منابع آب رباط کریم به صورت مستمر مسیل ها و رودخانه ها را مورد پایش قرار می دهد و با هرگونه تخلف بر اساس قانون با جدیت برخورد می کند.

زحمتکش در پایان گفت: این امور، اقدامات حفاظتی از منابع آب های سطحی و زیرزمینی و نیز برخورد با متخلفین مطابق قوانین و مقررات با جدیت دنبال می نماید.

 

 

کد خبر: 62098
  تاریخ خبر : 1401/06/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/16
 شیخ الاسلامی
 55