پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز در شهریار

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهرقدس، از انسداد هشت حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه 120 هزار مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،"محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این خبر، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی تعداد هشت حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 200 متر و دبی 6.4 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با تاکید بر اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این چاه ها از تخلیه سالانه 120 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری گردید.

گیتی پژوه با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهرقدس در پایان، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 

کد خبر: 62116
  تاریخ خبر : 1401/06/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/16
 شیخ الاسلامی
 70