چهارشنبه, 9 آذر 1401
مشروح خبر :: اخذ شش فقره سند مالکیت برای رودخانه های شهرستان فیروزکوه

اخذ شش فقره سند مالکیت برای رودخانه های شهرستان فیروزکوه

سرپرست امور منابع آب فیروزکوه گفت: در پی تلاش ها و پیگیری کارشناسان واحد آب های سطحی این امور و همکاری واحد حقوقی، شش فقره سند شش دانگ تک برگی برای بستر رودخانه های اندور،گورسفید و ساواشی در شهرستان فیروزکوه اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "علی اکبر حسینی رمدانی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: به منظور حفاظت از انفال و بستر مجاری آب‌های سطحی و جلوگیری از تعرض و دست اندازی افراد سودجو و زمین خواران به بستر رودخانه های شهرستان فیروزکوه، نسبت به اخذ حدود 125 هکتار سند مالکیت بستر رودخانه اندور،گورسفید، ساواشی و رودخانه های فصلی شهرآباد شاخه وسط، شرق و غرب و رودخانه فصلی طارس طی شهریور ماه، اقدام به عمل آمد.

وی با بیان اینکه طی سال های اخیر این امور توانست با همکاری اداره ثبت اسناد شهرستان فیروزکوه، 26 فقره سند مالکیت به مساحت حدود 2672 هکتار اخذ نماید، تصریح کرد: با اخذ شش فقره سند مالکیت طی شهریور ماه سال جاری، میزان کل اسناد مالکیت  اخذ شده توسط این امور به 32 فقره با مجموع مساحت 2798 هکتار رسید.

حسینی رمدانی تصریح کرد: با این اقدام، مالکیت شرکت آب منطقه ای تهران برای مجاری سطحی و حرایم رودخانه های شهرستان فیروزکوه تثبیت و از هرگونه تعرض افراد سود جو، جلوگیری به عمل آمد و بستر رودخانه ها از تصرف سودجویان، مصون خواهد ماند.

حسینی رمدانی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های و پیگیری های مستمر کارشناسان واحد آب های سطحی این امور، خاطر نشان کرد: امور منابع آب فیروزکوه در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 62144
  تاریخ خبر : 1401/06/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/19
 شیخ الاسلامی
 67