پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: لزوم ورود فناورانه جهت حل نیازهای صنعت آب استان اردبیل

لزوم ورود فناورانه جهت حل نیازهای صنعت آب استان اردبیل

نشست مشترک مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و رئیس پارک علم و فناوری استان به منظور افزایش تعاملات بین دو مجموعه آب و پارک علم و فناوری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در این دیدار با اشاره به برنامه‌ریزی جهت استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و فناوری در بخش آب استان گفت: ورود فناورانه به منظور حل مشکلات و موانع در بخش آب با گسترش سطح همکاری و تعاملات مشترک با پارک علم و فناوری عملیاتی خواهد شد.

 علی حیدری اناری با بیان اینکه براساس سیاست‌های تدوینی تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در دستور کار قرار گرفته است افزود:  با راه اندازی کمیته تحقیقات شرکت، با عضویت اعضای هیات علمی دانشگاهی و مراکز علمی در این کمیته  بیش از 50 مورد طرح تحقیقاتی در سال گذشته انجام و جهت پیاده سازی جمع بندی شد.

علی حیدری با اشاره به اهمیت حوزه تحقیق و پژوهش بیان داشت: پژوهش و تحقیقات باید به سمت ارائه راهکارهایی با هدف حل مشکلات روز گام بردارد تا ما بتوانیم از نتایج این پژوهش ها برای حل چاش های موجود در زمینه منابع آبی استفاده کنیم.

وی با اعلام حمایت همه جانبه از ایده‌های فناورانه در حوزه آب تصریح کرد: براساس نام گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، بحث حمایت از شرکت های دانش بنیان و همچنین تولیدات مبتنی بر دانش بنیان مورد تاکید است.

مدیرعامل آب منطقه ای اردبیل ادامه داد: کمیته تحقیقات می توانند پلی برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه ها و صنعت آب باشد و ما وظیفه داریم این ارتباط را تقویت کنیم چرا که استفاده از توان و تجربه در کنار تخصص و علم به روز می تواند سبب بهبود فرایند انجام کارها و ارائه خدمات بهتر به مردم شود.

حیدری با اعلام  اخذ مجور ایجاد کارخانه نوآوری آب استان توسط این شرکت افزود: هدف از راه اندازی کارخانه نوآوری آب استان تسهیل ورود شرکت‌‌های دانش بنیان جهت شناخت مسائل و مشکلات حوزه آب و رفع موانع موجود با استفاده ظرفیت های پارک علم و فناوری است.

در ادامه این جلسه یوسف عباسپور، رئیس پارک علم فناوری اردبیل با بیان اینکه به دنبال افزایش زمینه های همکاری شرکت های دانش بنیان با شرکت آب منطقه ای استان هستیم گفت: تربیت و پرورش شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت آب جهت کمک به افزایش بهره‌وری و اثربخشی از اولویت های کاری پارک خواهد بود.

 

کد خبر: 62170
  تاریخ خبر : 1401/06/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/21
 رئیس اداره روابط عمومی
 66