دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: اخذ دو فقره سند مالکیت برای بیش از 495 هکتار از بستر رودخانه‌های ورامین

اخذ دو فقره سند مالکیت برای بیش از 495 هکتار از بستر رودخانه‌های ورامین

مدیرمنابع امورآب شهرستان ورامین از اخذ دو فقره سند مالکیت شش‌دانگ برای بستر رودخانه های جاجرود و نهر طبیعی طغان – خاوه به مساحتی افزون بر 495هکتار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران " محمد داودی " با اعلام این خبر افزود: این امور به منظور حفاظت از بستر مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از تعرض و دست اندازی افراد سودجو و زمین خواران به بستر رودخانه‌ها، مسیل ها و انهار طبیعی، نسبت به اخذ دو فقرسند مالکیت برای بستر رودخانه های جاجرود و نهر طبیعی طغان – خاوه  اقدام نموده است.

وی با بیان این که این اقدام در پی تلاش و پیگیری های کارشناس آبهای سطحیصورت پذیرفته است افزود: مجموع مساحت این دو فقر سند مالکیت شش دانگ قطعی ثبت شده برای بستر رودخانه‌های مذکور از محدوده این امور بالغ بر 495 متر مربع باشد.

 مدیر امور منابع آب ورامین همچنین در خصوص اسناد  مالکیت ثبت شده طی سال جاری اظهار داشت: این امور از ابتدای سال جاری تا کنون نیز موفق به اخذ چهار فقره سند مالیکت، مجموعاً بیش از 624 هکتار برای بستر مجاری آبهای سطحی طبیعی شده است.

داودی در پایان خاطر نشان کرد: بدیهی است اقدامات این امور تا اخذ سند مالکیت برای بستر تمامی مجاری آبهای سطحی حوزه عملکرد ادامه خواهد داشت و با اخذ سند مالکیت هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب ورامین در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد

کد خبر: 62178
  تاریخ خبر : 1401/06/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/21
 روابط عمومی
 209