چهارشنبه, 9 آذر 1401
مشروح خبر :: انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب شهرستان شهریار

انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب شهرستان شهریار

مدیر امور منابع آب شهرستان های شهریار، ملارد و شهرقدس، از انسداد 11 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 202 هزار مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این خبر، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی تعداد11 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 380متر و دبی 10.5لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با تاکید بر اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این چاه ها از تخلیه سالانه 202 هزار و 500 متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری گردید.

مدیر امور منابع آب شهریار در ادامه گفت: در همین راستا طی هفته گذشته، تعداد دو دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه‌های دارای پروانه بهره برداری در محدوده عملکرد این امور نصب گردید.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از منابع آبی جزو وظایف ذاتی امورهای منابع آب می باشد، تصریح کرد: نصب کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز، یکی از پروژه های مهم طرح تعادل بخشی بوده که این امور در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد نمود.

وی با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان تصریح کرد: برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور بر اساس قانون، با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

کد خبر: 62198
  تاریخ خبر : 1401/06/22
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/22
 شیخ الاسلامی
 57