شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: اخذ چهار فقره سند مالکیت برای بستر رودخانه های شهرستان پاکدشت

اخذ چهار فقره سند مالکیت برای بستر رودخانه های شهرستان پاکدشت

مدیر امور منابع آب پاکدشت از اخذ چهار فقره سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه‌های جاجرود، توچال و انهار علی خراط و کهنک، به مساحت 117 هکتار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "علیرضا مصطفی پور" با اعلام خبر فوق افزود: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود و توچال و انهار علی خراط و کهنک، به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، با همکاری اداره ثبت، چهار فقره سند مالکیت بنام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی شرکت آب منطقه ای تهران اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه با اخذ این اسناد مالکیت مساحتی بالغ بر 117 هکتار از بستر رودخانه ها و نهرهای مذکور به مالکیت شرکت آب منطقه ای تهران در آمد، افزود: بر اساس تفاهم نامه فی‌ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب پاکدشت مقرر شد در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای مابقی بستر رودخانه های واقع در شهرستان پاکدشت در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مصطفی پور در ادامه افزود: با اخذ سند مالکیت هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

مدیر امور منابع آب پاکدشت در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام های لازم را از این امور  اخذ کنند تا در آینده دچار هیچ گونه ضرر و زیان نشوند و این امور در عمل به وظایف ذاتی خود و حراست از حریم رودخانه ها نهایت تلاش خود را به کار خواهد بست.

 

کد خبر: 62219
  تاریخ خبر : 1401/06/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/23
 شیخ الاسلامی
 184