چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: انسداد چهار حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم

انسداد چهار حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم

سرپرست امور منابع آب شهرستان رباط کریم از انسداد چهار حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه 79 هزار مترمکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "حسن زحمتکش" با اعلام این خبر، تصریح کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی طی هفته گذشته، تعداد چهار حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 60 متر و دبی یک لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

زحمتکش با تاکید بر اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این چاه ها از تخلیه سالانه 79 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری شد.

وی با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان، تصریح کرد: برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

سرپرست امور منابع آب شهرستان  رباط کریم در پایان، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 62220
  تاریخ خبر : 1401/06/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/23
 شیخ الاسلامی
 165