پنجشنبه, 17 آذر 1401
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت برای 61 هزار متر مربع از بستر رودخانه سیاهرود در استان تهران

توسط امور منابع آب دماوند انجام شد؛

اخذ سند مالکیت برای 61 هزار متر مربع از بستر رودخانه سیاهرود در استان تهران

مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از اخذ یک فقره سند مالکیت برای مساحتی بالغ بر 61 هزار مترمربع از بستر رودخانه سیاهرود در محدوده روستای وسکاره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "مصطفی عباسی" در نشست مشترک امور منابع آب دماوند با اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان، ضمن اعلام این خبر، اظهارکرد: با پیگیری‌های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور، سند مالکیت برای مساحتی بالغ بر 61 هزار متر مربع از بستر رودخانه سیاهرود در محدوده روستای وسکاره در جهت تثبیت مالکیت، اخذ شد.

عباسی در ادامه تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه میان وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب دماوند، مقرر شد در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در این شهرستان اقدام شود.

مدیرامور منابع آب دماوند در پایان خاطر نشان کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران)، امکان هرگونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب دماوند در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 62255
  تاریخ خبر : 1401/06/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/28
 شیخ الاسلامی
 49