چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: برگزاری دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کردکوی / شناسائی 25 حلقه چاه غیر مجاز

برگزاری دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کردکوی / شناسائی 25 حلقه چاه غیر مجاز

دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کردکوی در سال 1401 با حضور معاون عمرانی فرماندار و اعضای شورا برگزار شد و رئیس اداره منابع آب شهرستان های کردکوی ، بندرگز، ترکمن در این جلسه از شناسائی 25 حلقه چاه غیر مجاز و ارجاع به مراجع قضائی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، در این جلسه ابتدا مصوبات جلسه قبلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. رئیس اداره منابع آب کردکوی ، بندرگز، ترکمن در این جلسه آماری از وضعیت منابع آبی استان و تداوم شرایط خشکسالی در سال جاری خبر داد و گفت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی در سال 1401 با توجه به کاهش جریان آب در رودخانه ها و افت سفره های آب زیرزمینی تا کنون 25 حلقه چاه غیر مجاز شناسائی و به مراجع قضایی ارسال گردید. و همچنین تا کنون 3 حلقه چاه غیر مجاز پرو مسلوب المنفعه شد .

 حسن درویشی آماری از تعداد کنتورهای نصب شده بر روی چاهها ، توقیف ادوات حفاری غیر مجاز ، کنترل کشت چاههای مجاز و ... ارائه کرد.    

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان کردکوی نیز در این جلسه با بیان اینکه آمار و اطلاعات مناسبی در خصوص آخرین وضعیت منابع آبی شهرستان ارائه شد ، گفت: بایستی مشکلات و موانع بهره وری در بخش آب توسط اعضاء شورای حفاظت از منابع آب احصاء و به مقامات بالادستی ارائه گردد تا بتوانیم با تصمیمات درست به سمت مصرف بهینه از منابع آب گام برداریم .

 شریفی همچنین بر لزوم نظارت بیشتر جهاد کشاورزی بر رعایت الگوی کشت تاکید داشت و در انتها مقرر شد اداره برق شهرستان لیست چاههای برقی را به ادارات امور آب ، نفت و جهاد کشاورزی ارسال کند.

همچنین مقرر شد، گزارش مشکلات و چالش های پیش رو در بخش منابع آب از سوی ادارات امور آب ، آبفا و منابع طبیعی به فرمانداری ارسال گردد و امور آب نسبت به شناسائی و برخورد قانونی با چاههای غیر مجاز اقدام کند.

کد خبر: 62290
  تاریخ خبر : 1401/06/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/30
 روابط عمومی
 150