شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: رفع تصرف 150 هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه ها در کاشان

مدیر منابع آب کاشان خبر داد:

رفع تصرف 150 هزار متر مربع از حریم و بستر رودخانه ها در کاشان

مدیر منابع آب کاشان از رفع تصرف 150 هزار متر مربع حریم و بستر رودخانه ها در کاشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، محمدرضا نرجسیان در جلسه کارگروه سیل و طغیان رودخانه های شهرستان کاشان که با حضور مدیر بحران فرمانداری ویژه کاشان و جمعی از مسئولان برگزارشد، افزود: ساماندهی واجرای عملیات دیوارچینی و لایروبی بندهای درگله لتحر و برزک با اعتبار تأمین شده از سوی شرکت آب منطقه ای اصفهان در سال 1400 انجام شد.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده دربخش مهندسی رودخانه در کاشان تصریح کرد: انتظار می رود مجاورین رودخانه ها به میزان حد بستر و حریم پایبند بوده و از دخل و تصرف و تجاوز خودداری نمایند.

 در پایان این جلسه مدیر بحران شهرستان کاشان پدیده سیلاب را یکی از مهمترین و گسترده ترین بلایای طبیعی کشوردانست و گفت: به علت تخریب پوشش گیاهی، تغییر کاربری اراضی و افزایش ضریب رواناب، تصرف بستر و حریم رودخانه ها، عدم اجرای شبکه های جمع آوری آب های سطحی در سطح شهر ، روستا و ... احتمال وقوع و خسارت ناشی از آن رو به افزایش است.

مزروعی با اشاره به خطرات وقوع سیل در داخل شهرها و روستاهای این شهرستان اظهار داشت: همه ما باید اعتقاد به وقوع سیلاب داشته باشیم و با نگاه فنی و کارشناسانه مشکلات موجود را بررسی کرده و چاره جویی در صورت وقوع آن را داشته باشیم.

وی درپایان جلسه از عملکرد مدیر  منابع آب کاشان تشکر و قدردانی کرد.

کد خبر: 62297
  تاریخ خبر : 1401/06/30
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/06/30
 پرستو ایران پور
 225