یکشنبه, 19 آذر 1402
مشروح خبر :: تثبیت مالکیت حدود 9 هکتار از اراضی بستر رودخانه شمیران

تثبیت مالکیت حدود 9 هکتار از اراضی بستر رودخانه شمیران

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: به منظور تثبیت مالکیت و اعمال حاکمیت بهتر جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و تعرض به اراضی ملی، یک فقره سند مالکیت برای مساحتی بیش از هشت هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه شمیران با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "وحید مرادی نسب" در نشست مشترک امور منابع آب تهران و پردیس با اداره ثبت اسناد و املاک پردیس، گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط کارشناسان حقوقی این امور برای بخشی از بستر رودخانه مقصود بیک  واقع در شهرستان تهران یک فقره سند مالکیت به مساحت  8.9 هکتار در جهت تثبیت مالکیت اخذ شد.

وی افزود: به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی می‌باشد.

مرادی نسب در ادامه تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور منابع آب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

سرپرست امور منابع آب تهران وپردیس تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر رودخانه ها و مسیل‌ها اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و این امور در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 62337
  تاریخ خبر : 1401/07/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/04
 شیخ الاسلامی
 166