چهارشنبه, 9 آذر 1401
مشروح خبر :: انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم

انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز در رباط کریم

سرپرست امور منابع آب شهرستان رباط کریم از انسداد هفت حلقه چاه غیر مجاز به عمق 200 متر در محدوده عمکلرد این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "حسن زحمتکش" با اعلام این خبر، تصریح کرد: با تلاش و همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی طی هفته گذشته، تعداد هفت حلقه چاه غیرمجاز در شهر پرندک و روستای حصارمهتر در شهرستان رباط کریم در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 200متر و دبی 4.1 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

زحمتکش با تاکید بر اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این چاه ها از تخلیه سالانه بیش از 27هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری شد.

وی با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان، تصریح کرد: برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

سرپرست امور منابع آب شهرستان رباط کریم در پایان، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 62338
  تاریخ خبر : 1401/07/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/04
 شیخ الاسلامی
 62