شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب ;داناب; و طرح گسترش سواد آبی در سال تحصیلی 1402 - 1401 امضا شد

با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:

تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب ;داناب; و طرح گسترش سواد آبی در سال تحصیلی 1402 - 1401 امضا شد

تفاهم نامه طرح ملی دانش آموزی نجات آب "داناب" و طرح گسترش سواد آبی در سال تحصیلی1402 - 14010 بین شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان یزد امضا شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، طرح دانش آموزی نجات آب "داناب"برای پنجمین سال متوالی و طرح سواد آبی برای دومین سال در مدارس متوسطه استان اجرا می شوند.

بر اساس تفاهم نامه مذکور طرح ملی دانش آموزی نجات آب ویژه دانش آموزان پایه دوره اول متوسطه و طرح گسترش سواد آبی با محوریت کتاب انسان و محیط زیست ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه می باشد.

تشکیل دبیرخانه و تهیه محتوای مناسب برای دانش آموزان، حضور و مشارکت فعال مدیران استانی و منطقه ای در برنامه ها و مراسم مرتبط با طرح، جلب مشارکت دانش آموزان پایه هفتم تا نهم برای تشکیل باشگاه ناجیان آب،ارائه مفاهیم مدیریت مصرف آب به دانش آموزان از طریق آموزش در کلاس ها، کارگاه ها و برنامه های فرهنگی و اجتماعی و.... از تعهدات آموزش و پرورش در این تفاهم نامه می باشد.

تعهدات شرکت آب منطقه ای برای اجرای این طرح  نیز تشکیل دبیرخانه و معرفی رابط اداره کل در طرح سواد آبی، همکاری در برگزاری برنامه ها و مراسم، تامین کلیه هزینه های اجرای دو طرح و .... می باشد.

شایان ذکر است جهاد دانشگاهی مجری این طرح بوده و با مسئولیت و همت و تلاش کارکنان این سازمان، تاکنون این طرح به بهترین شکل ممکن و با استقبال زیاد دانش آموزان و دبیران برگزار شده است.

 

کد خبر: 62356
  تاریخ خبر : 1401/07/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/09
 روابط عمومی
 312