چهارشنبه, 9 آذر 1401
مشروح خبر :: تثبیت مالکیت بیش از 13 هکتار از اراضی بستر رودخانه فرحزاد در استان تهران

تثبیت مالکیت بیش از 13 هکتار از اراضی بستر رودخانه فرحزاد در استان تهران

سرپرست امورمنابع آب تهران و پردیس، گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه فرحزاد به منظور تثبیت مالکیت و برای اعمال حاکمیت بهتر جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک، اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "وحید مرادی نسب" در نشست مشترک امور منابع آب تهران و پردیس با اداره ثبت اسناد گفت: با پیگیری‌های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه فرحزاد در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت به مساحت بیش از 13 هکتار صادر شد.

وی افزود: به دلیل قرار گرفتن این بخش از رودخانه فرحزاد در محدوده داخل شهر تهران و به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی می‌باشد.

سرپرست امورمنابع آب تهران و پردیس ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

سرپرست امور منابع آب تهران وپردیس تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 62362
  تاریخ خبر : 1401/07/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/06
 شیخ الاسلامی
 43