چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: تصمیم‌گیری مدیران بخش آب کشور بر اساس شرایط بحرانی باشد

معاون وزیر نیرو در جلسه بررسی وضعیت تأمین آب کلانشهر مشهد:

تصمیم‌گیری مدیران بخش آب کشور بر اساس شرایط بحرانی باشد

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: شرایط آب در کشور به گونه‌ای است که همه مدیران باید خود را در شرایط بحرانی ببینند و تصمیم‌گیری‌ها بر این اساس صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،"محمد جوانبخت"، معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در جلسه بررسی وضعیت تأمین آب کلانشهر مشهد که با حضور معاون امور تلفیق و تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران و نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بحث مدیریت آب در کشور را جدی و نیازمند توجه بیشتر دانست و افزود: شرایط آب در کشور به گونه‌ای است که همه مدیران ما باید خود را در شرایط بحرانی ببینند و تصمیم گیری‌ها بر این اساس صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد آب، تعرفه‌ها و ارزش واقعی آب، پاشنه آشیل بخش آب است که باعث شده نتوانیم به اهداف خود به صورت کامل دست یابیم.
جوانبخت همچنین از تمام مدیران حوزه آب استان خراسان رضوی و شهرستان مشهد به سبب تمام تلاش‌های صورت گرفته در راستای تأمین آب پایدار و گذر از تابستان سال جاری قدردانی کرد.
در ادامه "حسین اسماعیلیان" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با اشاره به خشکسالی‌های اخیر و افت شدید منابع آبی اظهار کرد: مهمترین چالش تأمین آب مشهد، وابستگی 50 درصدی به منابع آب سطحی و سدها است و در حال حاضر ظرفیت سدهای تأمین کننده آب مشهد فقط 20 درصد است.
اسماعیلیان با اشاره به برنامه‌های تأمین آب کلانشهر مشهد گفت: اجرای پروژه نبی اکرم و خطوط جمع آوری چاه‌های داخل شهر، حفر و تجهیز 50 حلقه چاه، تکمیل احداث مخازن ذخیره به ظرفیت 90 هزار مترمکعب و خطوط مربوطه، اتصال 30 حلقه چاه سایر دستگاه‌های اجرایی، بهسازی و مهندسی 30 حلقه چاه و ذخیره آب حاصل از مدیریت فشار در 16 زیر پهنه فشاری، از جمله مهمترین اقدامات و برنامه‌های کوتاه مدت برای تامین آب پایدار شهرستان مشهد به شمار می‌آید.
در پایان این جلسه از مرکز پایش تصویری و مدیریت هوشمند (مهاب) شرکت آب و فاضلاب مشهد بازدید شد.

کد خبر: 62373
  تاریخ خبر : 1401/07/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/10
 مهتاب علی بخشی
 509