پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه مغانک در دماوند

اخذ سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه مغانک در دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از اخذ سند برای مساحتی بالغ بر 304 هزار متر مربع از بستر رودخانه مغانک در محدوده این امور، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "مصطفی عباسی"  با اعلام این خبر  اظهار داشت: در پی تلاش و پیگیری کارشناسان واحد آب‌های سطحی و همکاری واحد حقوقی و به منظور حفظ انفال، نسبت به اخذ سند مالکیت برای مساحتی بالغ بر 304 هزار متر مربع از بستر رودخانه مغانک در محدوده روستای مذکور در جهت تثبیت مالکیت، اقدام گردید.

عباسی در ادامه تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه میان وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورمنابع آب دماوند، مقرر شد در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در این شهرستان در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان خاطر نشان کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران)، امکان هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب دماوند در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 62386
  تاریخ خبر : 1401/07/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/09
 شیخ الاسلامی
 236