شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: رفع تصرف بیش از دو هزار متر مربع از بستر و حریم نهر طبیعی طغان –خاوه

رفع تصرف بیش از دو هزار متر مربع از بستر و حریم نهر طبیعی طغان –خاوه

سرپرست امور منابع آب ورامین از رفع تصرف بیش از دو هزار متر مربع از بستر و حریم نهر طبیعی طغان – خاوه در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب، گفت: بر اساس گزارش واحد آب‌های سطحی این امور هنگام گشت و بازرسی ، مشخص شد شخصی مبادرت به تسطیح و خاکریزی در داخل بستر و حریم نهر طبیعی طغان – خاوه واقع در روستای خاوه از توابع شهرستان ورامین نموده که این اقدامات موجب انسداد و کاهش ظرفیت آبگذری نهر طبیعی مذکور شده بود.

گیتی پژوه افزود: پس از شناسایی تخلف صورت گرفته، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع رفع تصرف حریم و بستر رودخانه ها، به سرعت اقدامات لازم جهت اخذ حکم قضایی و برخورد با متخلفین توسط این امور انجام و پس از پیگیری های به عمل آمده محدوده مذکور با هزینه متصرف و بصورت داوطلبانه رفع تصرف گردید.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام در راستای جلوگیری از دست اندازی افراد سودجو به اراضی ملی بستر مجاری آب های سطحی و به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب و جلوگیری از خسارات جانی و مالی  انجام شد، تصریح کرد: با این اقدام مساحتی در حدود دو هزار و 56 متر مربع از بستر و حریم نهر طبیعی طغان – خاوه در محدوده موصوف رفع تصرف و از ید افراد سودجو خارج گردید.

 سرپرست امور منابع آب ورامین در پایان خاطر نشان کرد: رصد و پایش تمامی رودخانه های واقع در محدوده عملیات این امور در راستای عبور ایمن سیلاب های احتمالی توسط مامورین مربوطه صورت می‌پذیرد و این امور طبق قانون به وظیفه ذاتی خود در جهت حراست از انفال و سفره های آبی عمل خواهد کرد.

 

کد خبر: 62388
  تاریخ خبر : 1401/07/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/09
 شیخ الاسلامی
 165