پنجشنبه, 10 خرداد 1403
مشروح خبر :: انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز دراستان تهران

انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز دراستان تهران

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، 6 حلقه چاه غیر مجاز مسدود شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی، بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری، 6 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 6 لیتر بر ثانیه و عمق کلی  250  متر،  پر و مسدود شد.

مرادی نسب با تاکید بر اینکه این اقدام در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی انجام شده است، تصریح کرد: با این اقدام از تخلیه سالانه 118 هزار و 800 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری می شود.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، گفت: برداشت های بی رویه از منابع آبی سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 62400
  تاریخ خبر : 1401/07/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/11
 شیخ الاسلامی
 212