شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: انسداد 72 حلقه چاه غیر مجازدر سبزوار خراسان رضوی

انسداد 72 حلقه چاه غیر مجازدر سبزوار خراسان رضوی

مدیر امور منابع آب سبزوار با ارائه گزارشی از عملکرد 6ماهه این امور در حفظ و صیانت از منابع ابی گفت: طی 6ماه گذشته با تلاش کارشناسان این امور و دریافت دستور قضایی 72 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان سبزوار در غرب خراسان رضوی شناسایی و پر شد

به گزارش خبرگزاری آب ایران ،جواد توسلی افزود: با مسدود کردن این تعداد چاه غیر مجاز  727.860 متر مکعب آب در سال صرفه جویی شده است.

وی اضافه کردبستن چاه های غیر مجاز ،نقش مهمی در جلوگیری از افت آب های زیر زمینی دارد  و در اجرای طرح تعادل بخشی منابع اب عملیات انسداد چاه های غیر مجاز به صورت جدی پی گیری می شود.

توسلی تصریح کرد: در راستای طرح تعادل بخشی ،تمام چاه های منطقه 2بار در سال توسط نیروهای گشت و بازرسی بازدید و چنانچه تخلفی صورت گرفته باشدطبق ضوابط برخورد قانونی انجام می شود.

وی در باره اقدامات انجام شده در کال عیدگاه و قنوات شهرسبزوار گفت: کال عیدگاه بازسازی شده و مسیر انتهایی آن توسط دفتر فنی شرکت آب منطقه ای در حال مطالعه است که راهکار مناسبی برای بازگشایی صورت گیرد.

قنوات سبزوارنیز که در سطح شهر قرار دارد توسط شرکت مشاور در حال مطالعه است و نتیجه این مطالعات باید به دفتر فنی شرکت آب منطقه ای استان ارسال تا تصمیم نهایی گرفته شود.

مدیر امور منابع اب سبزوار همچنین در باره برخورد با متخلفان اظهار داشت: با متخلفان در حوزه آب به شدت برخورد شده و با فعالیت مستمر اکیپ های گشت و بازرسی تا حد بسیار زیادی توانسته ایم جلو تخلفات در این بخش را بگیریم .

شایان ذکر است: امور آب ناحیه سبزوار ،شهرستان های سبزوار،جوین ،جغتای،خوشاب،داورزن و ششتمدرا در بخش غرب خراسان رضوی تحت مدیرت خود داردو 18 درصد از کل منابع آب استان در محدوده 6شهرستان غرب آن قرار دارد.

کد خبر: 62771
  تاریخ خبر : 1401/08/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/07
 کارشناس روابط عمومی
 115