شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت برای بیش از 19 هکتار از اراضی بستر رودخانه جاجرود

اخذ سند مالکیت برای بیش از 19 هکتار از اراضی بستر رودخانه جاجرود

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: سند مالکیت برای بیش از 19 هکتار از بستر رودخانه جاجرود ، به منظور تثبیت مالکیت و اعمال حاکمیت بهتر و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک پردیس اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، "وحید مرادی نسب" در نشست مشترک امور منابع آب تهران و پردیس با اداره ثبت اسناد و املاک پردیس گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط کارشناسان حقوقی این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت برای مساحت بیش از 19 هکتار اخذ گردید.

وی افزود: به دلیل قرار گرفتن این بخش از رودخانه جاجرود در محدوده شهرستان پردیس و به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی می باشد.

مرادی نسب در ادامه گفت: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

سرپرست امور منابع آب تهران وپردیس در پایان تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و این امور در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

کد خبر: 62784
  تاریخ خبر : 1401/08/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/07
 شیخ الاسلامی
 127