دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: زمستان را بدون مشکل آب سپری می‌کنیم

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز:

زمستان را بدون مشکل آب سپری می‌کنیم

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: هر چند نگرانی از کاهش ظرفیت سدها جدی است ولی با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از آب شرب البرز نشینان از منابع زیرزمینی تامین می‌شود، با مشکل جدی مواجه نخواهیم شد.

 به گزارش روابط عمومی ، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: هر چند نگرانی از کاهش ظرفیت سدها جدی است ولی با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از آب شرب البرز نشینان از منابع زیرزمینی تامین می‌شود، با مشکل جدی مواجه نخواهیم شد.

داود نجفیان گفت: هر چند نگرانی از کاهش ظرفیت سدها جدی است ولی با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از آب شرب البرز نشینان از منابع زیرزمینی تامین می‌شود، با مشکل جدی مواجه نخواهیم شد.
داوود نجفیان در گفت‌وگو با روابط عمومی شرکت آب منطقه ای با اشاره به اینکه ظرفیت سد کرج در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 25 درصد و ظرفیت سد طالقان نیز هشت درصد منفی است، اظهار کرد: در حال حاضر 180 میلیون متر مکعب از ظرفیت سد طالقان و بیش از 60 میلیون متر مکعب از ظرفیت 180 میلیون متر مکعبی کرج پر است.
وی ادامه داد: علی رغم این تراز منفی مدیریت لازم صورت گرفته تا البرزی‌ها ماه‌های باقی مانده از سال را بدون مشکل و قطعی آب سپری کنند.
وی اضافه کرد: بر اساس گزارش هواشناسی پاییز امسال بارش خوبی نداریم و با توجه به شرایط موجود نباید انتظار داشت بارندگی بتواند کسری آب سدها را جبران کند.
وی توضیح داد: هر چند نگرانی از کاهش ظرفیت سدها جدی است ولی با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از آب شرب البرز نشینان از منابع زیرزمینی تامین می‌شود، با مشکل جدی مواجه نخواهیم شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز ابراز کرد: وزارت نیرو برای تامین آب شرب پایتخت هم برنامه ریزی اورژانسی صورت داده تا بتوانند تعدادی چاه را به مدار بهره برداری برسانند و دغدغه تامین آب مردم حل شود.
نجفیان تاکید کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر 150 میلیون متر مکعب آب قابل برداشت در استان وجود دارد، امیدواریم با رعایت مشترکان زمستان زمستان پیش رو را با کمترین مشکل سپری کنیم.

کد خبر: 62798
  تاریخ خبر : 1401/08/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/08
 عباس کیخایی
 28