شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: پیام مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل

پیام مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل

{پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است و نباید با هیچ بهانه و توجیهی متوقف شود} مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

انقلاب اسلامی ایران از بدو پیروزی تا کنون همواره مورد دشمنی و هجمه دشمنان استکباری خود قرار گرفته است ؛ نمونه‌ های این دشمنی ‌ها را حوادث سال‌ های ابتدایی انقلاب اسلامی ایران و پس از آن نیز در دفاع مقدس و وقایعی مانند حادثه طبس دیده‌ ایم .

امروز نیز به خوبی واضح و مبرهن است که جمهوری اسلامی ایران که به حد بالای عزت ، اقتدار ، رشد و بالندگی در دنیا رسیده و بیشتر از هر زمان دشمنان خود را مأیوس کرده است؛ در معرض انواع تهدیدات قرار دارد .

اما باید توجه داشته باشیم که این دشمنی‌ها هر آن، رنگ و لعابی تازه به خود می‌گیرد؛ بدین معنی که دشمنان همواره شیوه‌ های جدیدی را برای دشمنی و تهدید ملت بزرگ ایران به کار می‌گیرند و بر این اساس لازم است تا همه ما این تهدیدات را شناخته و راه‌ های مقابله با آن را بدانیم .

بدون شک پدافند غیرعامل که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) قرار گرفته و رویکرد ویژه ریاست جمهوری و دولت مردمی است ، اثربخش ترین و پایدارترین روش دفاعی است که بسترهای امنیت ، پایداری ، مصون سازی و کاهش آسیب پذیری را در جامعه فراهم می سازد و یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که می‌تواند تهدیدات را بی‌اثر یا کم‌اثر کند .

اهمیت پدافند غیر عامل در وجهه  مردمی بودن آن است و امروز همه می‌دانند که فرهنگ‌ سازی پدافند غیرعامل در جامعه و فراگیر شدن آن سبب افزایش امنیت کشور و جامعه می شود .

فرصت را غنیمت شمرده ، فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل با شعار« برای مردم ؛ پدافند دانش بنیان ، حفاظت از زیر ساخت ها ، تداوم کارکردها  » را گرامی داشته و اعلام می‌کنیم ؛ جهادگران عرصه تأمین منابع آبی در استان سمنان نیز هم‌گام و همدوش با همه مردم استان با اطاعت از فرامین و رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری، موضوع پدافند غیرعامل را در اولویت برنامه‌ریزی‌های خود قرار می‌دهند تا به امنیت این استان ممتاز و کشور عزیزمان در حوزه کاری خود کمک کرده باشند.

محسن عسکری

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان

کد خبر: 62804
  تاریخ خبر : 1401/08/08
 اخبار و روابط عمومی
 184