یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: دیدار سرپرست امور منابع آب شهرستان ورامین با دادستان شهرستان پیشوا

دیدار سرپرست امور منابع آب شهرستان ورامین با دادستان شهرستان پیشوا

به منظور بررسی و رفع پاره ای از مشکلات و مسایل مرتبط با حوزه آب، سرپرست امورمنابع آب شهرستان های ورامین،قرچک و پیشوا به همراه کارشناسان حقوقی و بازرسی این امور با دادستان شهرستان پیشوا دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مرتضی طهماسبی" دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا در این نشست تصریح کرد: دادستانی پیشوا از گذشته همکاری خوبی با مجموعه امور منابع آب شهرستان های ورامین،قرچک و پیشوا داشته واین همکاری در آینده قطعا بیشتر خواهد شد.

طهماسبی اضافه کرد : رسیدگی به پرونده های امورهای منابع آب، با توجه به عام المنفعه بودن آن ها در اولویت قرار خواهد گرفت.

 وی همچنین با اشاره به اهمیت رسیدگی به موضوع حفر چاه های غیر مجاز،  تصریح کرد: با توجه به اینکه حفرچاه های غیرمجاز باعث کاهش سطح آب های زیرزمینی و برداشت های غیرمجاز از منابع ملی و تضییع حقوق مردم می شود، پرداختن به این موضوع در اولویت امورهای منابع آب خواهد بود و تمام سازمان های مرتبط باید همکاری لازم را با این امور داشته باشند.
"محمد رضا گیتی پژوه" سرپرست امورمنابع آب شهرستان های ورامین،قرچک و پیشوا نیز در این دیدار ضمن تقدیر از همکاری دادستانی پیشوا با این امور، اظهار کرد: دادستانی پیشوا همکاری بسیار خوبی در خصوص رسیدگی به پرونده‌های امورمنابع آب این شهرستان داشته است.

مدیر امور منابع آب شهرستان های ورامین،قرچک و پیشوا در ادامه بیان داشت : یکی از معضلاتی که دشت ورامین با آن مواجهه هست وجود چاه های غیر مجاز است که باعث افت سطح آب های زیرزمینی و فرونشست در سطح دشت گردیده است؛ لذا امیدواریم موضوع انسداد چاه های غیر مجاز  بیش از پیش در اولویت‌ همکاری دو جانبه امور منابع آب و دادستانی قرار گیرد.

گفتنی است  در این دیدار در خصوص موارد مربوط به حریم و بستر رودخانه ها و وضعیت تعیین حریم و بستر رودخانه ها و همچنین تخلفات حوزه منابع آب بحث و تباد نظر صورت گرفت .

 

کد خبر: 62806
  تاریخ خبر : 1401/08/08
 شیخ الاسلامی
 48