دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت 140هکتار از اراضی بستر رودخانه سنجریان

اخذ سند مالکیت 140هکتار از اراضی بستر رودخانه سنجریان

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: به منظور تثبیت مالکیت، اعمال حاکمیت بهتر و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده افراد سودجو، سند مالکیت برای 1400 هکتار از بستر رودخانه سنجریان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک پردیس اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" در نشست مشترک امور منابع آب تهران و پردیس با اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس، گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط کارشناسان حقوقی این امور برای بخشی از بستر رودخانه سنجریان در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت به مساحت 140 هکتار اخذ گردید.

وی افزود: به دلیل قرار گرفتن این بخش از رودخانه سنجریان در محدوده شهرستان پردیس و به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی می‌باشد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

سرپرست امور منابع آب تهران وپردیس تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

 

کد خبر: 62808
  تاریخ خبر : 1401/08/08
 شیخ الاسلامی
 152