یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی، بر مدیریت مصرف و رعایت الگوی کشت متناسب با استان تاکید کرد

شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی، بر مدیریت مصرف و رعایت الگوی کشت متناسب با استان تاکید کرد

شورای حفاظت منابع آب خراسان شمالی با تاکید بر رعایت الگوی کشت متناسب با منابع آب استان، خواستار اعمال نظارت بیشتر دستگاه‌های مسئول بر مصوبه کاهش سطح زیر کشت برنج در این استان شد.

به گزارشخبرگزاری آب ایران، "سید عقیل مرتضوی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای در نشست شورای حفاظت منابع آب استان با اشاره به خشکسالی‌های مداوم گفت: سازگاری با این شرایط به همکاری همه دستگاه‌های مسئول در اجرای مصوبات این شورا نیاز دارد.

وی تصریح کرد: در این شرایط، تامین منابع آب مورد نیاز برای مصارف مختلف با چالش‌های متعددی مواجه است که خوشبختانه تاکنون با توجه به تصمیمات کلان و مجوزهایی که وزارت  نیرو برای تامین آب در سراسر کشور صادر نموده، حل مشکلات احتمالی پیش رو در دست پیگیری است.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی 20 درصد مخازن سدهای استان آب دارد که این رقم در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 23 درصد کاهش نشان میدهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقهای خراسان شمالی اعلام کرد: ذخایر آب سدهای استان در شرایط کنونی 47 میلیون متر مکعب است در حالی که در زمان مشابه سال گذشته 64 میلیون متر مکعب آب در مخازن سدهای استان وجود داشت و این موضوع مدیریت مصرف و همکاری در تمامی حوزه ها را میطلبد.

در استان خراسان شمالی هشت سد در دست بهرهبرداری وجود دارد و مجموع گنجایش مخازن این سدها حدود 240 میلیون متر مکعب است.

کد خبر: 62812
  تاریخ خبر : 1401/08/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/16
 مدیر روابط عمومی
 50