یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری

انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری با انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز از خروج سالانه بیش از 118 هزار متر مکعب آب در سال از سفره های زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی، بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری ، 6 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 6 لیتر بر ثانیه و عمق کلی  191  متر، پر و مسدود شد.

وی در ادامه افزود: با انسداد این تعداد چاه غیر مجاز از تخلیه سالانه 118 هزار و 800 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری شد.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

کد خبر: 62830
  تاریخ خبر : 1401/08/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/10
 شیخ الاسلامی
 61