دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: آغاز الگوبرداری از بازار آب خواف در کشور

آغاز الگوبرداری از بازار آب خواف در کشور

الگوبرداری از بازار آب «خواف» در کشور آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، جمعی از مسئولان استان قزوین به عنوان یکی از پنج منطقه پایلوت کشور در اجرای بازار آب به همراه مشاور وزیرجهاد کشاورزی برای بررسی نحوه اجرای بازار  آب در خواف به این شهرستان سفر کردند.

بازار آب خواف بهمن ماه سال قبل به صورت رسمی در خواف آغاز به کار کرد. بازار آب با هدف توزیع عادلانه آب و تامین موقت آب صنایع از محل چاه‌های کشاورزی ایجاد شد.

 در سفر به شهرستان خواف که معاون عمرانی استاندار قزوین، معاون بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای قزوین و کارشناسان این شرکت مشاور وزیر جهاد کشاورزی را همراهی می‌کردند، ضمن بازدید از محل چند حلقه چاه کشاورزی دخیل در بازار آب با مدیر امور منابع آب شهرستان خواف و مدیران عامل تشکل آب بران و شرکت کارگزار بازار آب به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

"سالاری" مدیر امور منابع آب خواف درباره وضعیت منابع آبی شهرستان و روند اجرایی بازار آب گزارشی ارائه کرد و به سوالات مسئولان استان قزوین و مشاور وزیر جهاد کشاورزی درباره مزیت‌ها و چالش های بازار آب پاسخ داد.

"رجحانی" مشاور وزیر جهاد کشاورزی ضمن استقبال از ایجاد بازار آب اظهار امیدواری کرد  و گفت: با توجه به اتمام سهمیه تخصیص آب در دشت‌های کشور با این روش  بتوان به ساز و کار مناسب و قانونی برای تامین آب کاربری‌های مختلف دست یافت.

کد خبر: 62948
  تاریخ خبر : 1401/08/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/17
 کارشناس روابط عمومی
 213