یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: عملیات لایروبی رودخانه دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ از زمان وقوع سیلاب همچنان فعال است

عملیات لایروبی رودخانه دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ از زمان وقوع سیلاب همچنان فعال است

از اولین ساعات وقوع سیلاب 1401 در استان چهارمحال و بختیاری، اقدامات و فعالیت های شرکت آب منطقه ای در جهت ساماندهی رودخانه‌ها، لایروبی و شناسایی نقاط حادثه خیز تا کنون ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای،" فردوس کریمی"  با اعلام این خبر گفت: در بحران سیلاب اخیر با اعلام آماده باش کامل نیروها و تجهیز ادوات مورد نیاز در کمترین زمان ممکن انجام و اقدامات پیشگیرانه و سپس با حضور میدانی در تمامی شهرستان‌ها از تشدید خسارات احتمالی ناشی از سیلاب به مردم شریف استان پیشگیری کرد.

بنابر اعلام دفتر رودخانه‌ها و سواحل این شرکت، از اولین ساعات شروع بارندگی در استان چهارمحال و بختیاری اقدامات مدیریتی در طول مسیل‌ها و رودخانه‌ها در سطح استان با اولویت شهرستان‌های درگیر سیلاب، آغاز و با گذشت 3 ماه از زمان وقوع آن، لایروبی و بازگشایی رودخانه‌های اولویت‌دار همچنان ادامه دارد. یکی از اقداماتی که آن شرکت در بحران سیلاب مرداد 1401 در شهرستان کوهرنگ انجام داد، استفاده از 5 عدد بیل مکانیکی در مناطق مختلف اعم از روستاهای لپد، بیرگان، میهه، تبرک علیا، ارته، مازه رشته و ... به منظور بازگشایی مسیر و لایروبی بود. تاکنون در شهرستان مذکور 55 کیلومتر نشانه گذاری حد بستر رودخانه و 20 کیلومتر لایروبی صورت گرفته است.

لازم بذکر است، شهباز اکبری، فرماندار کوهرنگ، پیش از این در مصاحبه ای در تاریخ 25 شهریور سال جاری با روابط عمومی آن فرمانداری، از اقدامات به موقع دستگاه‌های مرتبط در بحران سیلاب اخیر خبرداد. در متن خبر به ساحل سازی و فعالیت بیل های مکانیکی در سه بخش مرکزی و دوآب صمصامی و بازفت در بحران سیلاب به مدت 1150 ساعت و ساحل سازی و لایروبی به مدت 500 ساعت اشاره شده است. در ادامه این خبر اکبری از رضایت نسبی مردم این مناطق در بحران پیش آمده خبر داد.

 

کد خبر: 62966
  تاریخ خبر : 1401/08/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/18
 روابط عمومی
 27