یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: محرومیت داورزن از بارش های پاییزی

خبرنگار روستا نیوز گزارش داد؛

محرومیت داورزن از بارش های پاییزی

طی دو ماه مهر و آبان امسال شهرستان داورزن استان خراسان رضوی از بارش باران بی نصیب مانده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، کشاورزان منطقه در گفتگو با "حمیدرضا حسین آبادی" خبرنگار روستا نیوز عنوان کردند: هر کشاورز در سال‌های گذشته چهار مدار در کاشت گندم و جو اقدام می‌کردند که با توجه به خشکسالی پیاپی سال گذشته و امسال هر کشاورز چهار مدار کشت را به 3مدار کاهش داده است و بعد از پایان کشت نوبت خاموشی چاه‌هاست وکشاورزان به امید باران و نزولات آسمانی در آذرماه نشسته اند.

آنها همچنین می‌گویند: اگر نزولات آسمانی نازل نشود در آذر و دی ماه بذرهای کشت شده دچار سرمازدگی میشود و 50درصد این محصولات را به خطر می اندازد.

حسین آبادی در این گزارش به دومین مشکل کشاورزان داورزن اشاره می‌کند و ادامه می دهد: سوختن شناورهای چاههای کشاورزی دومین مشکل کشاورزان داورزن است که به علت خاموشی هفتگی برق در تابستان صورت گرفته است.

بر همین اساس درخواست کشاورزان منطقه داورزن به خصوص روستای حسین آباد (ناوی) احداث سیل بند است تا آب‌های سطحی پشت سیل بند جمع شودو مورد استفاده قرار گیرد.

خبرنگار روستا نیوز در این گزارش به آمار چاه های تامین آب شرب سبزوار در منطقه اشاره و تصریح می‌کند: آب شرب سبزوار از۲۰ حلقه چاه منطقه بفره روستاهای حسین آباد ناوی،مهر آباد و فیض آباد تامین می‌شود.

کد خبر: 62969
  تاریخ خبر : 1401/08/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/18
 کارشناس روابط عمومی
 31