دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: در سال جاری، 235 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی:

در سال جاری، 235 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی در استان گفت: طی نیمه نخست امسال 235 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی محمد اشرفی با اشاره به اهم برنامه‌ها و عملکرد شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان غربی در قالب اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی سال 1401 اظهار کرد: در راستای مدیریت منابع آب‌های زیرزمینی در استان و کنترل برداشت بی رویه توسط چاه های غیرمجاز ۳۱ هزار و ۲۲۲ حلقه چاه فاقد پروانه بهره برداری در سطح استان شناسایی شده است که این چاه ها در انتظار تعیین تکلیف هستند.

وی ادامه داد: از چاه‌های فاقد پروانه شناسایی شده ۱۹ هزار و ۹۶۰ حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده که انسداد آنها بر اساس اهداف سالانه ابلاغی طرح تعادل بخشی در دستور کار قرار دارد.

اشرفی از استقرار و تقویت اکیپ‏‌های گشت و بازرسی از منابع آب در استان خبر داد و گفت: در این راستا نیمه تخست امسال به تعداد 60 اکیپ صحرایی در سطح استان که 50 اکیپ آن در حوضه آبریز دریاچه ارومیه فعالیت داشته اند مستقر شده اند.

وی با اشاره به مسدود کردن 235 حلقه چاه غیرمجاز، اظهار کرد: اصلاح و تعدیل پروانه‌های بهره‌برداری چاه‌های مجاز در سطح استان به تعداد 1683 فقره، تجهیز چاه‌ها به ابزار اندازه گیری هوشمند (کنتور ) به تعداد 162 دستگاه در سطح دشت های استان آذربایجان غربی و استقرار و تکمیل سامانه پایش و بانک اطلاعاتی (ساماب) منابع آب زیرزمینی بخش دیگری از اقدامات این شرکت در نیمه نخست امسال است.

کد خبر: 63006
  تاریخ خبر : 1401/08/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/21
 دبیر خبر
 32