یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: رودخانه های دارای رسوب در شهرستان لایروبی می شوند

در جلسه پایش امور منابع آب شهرستان کردکوی، ترکمن و بندرگز عنوان شد:

رودخانه های دارای رسوب در شهرستان لایروبی می شوند

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در جلسه پایش امور منابع آب شهرستان کردکوی، ترکمن و بندرگز: نیاز است نسبت به لایروبی رودخانه هایی که رسوب دارند اقدام شود تا در زمان بارش ها دچار مشکل نشوند ودر این زمینه از ظرفیت طرح های عمرانی استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، سید محسن حسینی در جلسه پایش امور منابع آب شهرستان کردکوی، ترکمن و بندرگز که با حضور معاونت‌ها و مدیران ستادی برگزار شد،  با اعلام این خبر گفت: نیاز است همکاران ستادی در زمان بحران به امورها سرکشی نمایند و با سرعت به حل بحران کمک نمایند.

وی افزود: اجرای قرارداد های لایروبی به میزان محدود در شهرستان‌ها می‌تواند در مواقع سیلاب به حل بحران کمک شایانی نماید.

حسینی تصریح کرد؛ در طرح آبرسانی به بندرترکمن و گمیشان که رییس اداره منابع آب شهرستان های کردکوی، ترکمن و بندرگز به عنوان نماینده مجری طرح فعال است امسال یک حلقه چاه شرب به بهره برداری رسیده است و تا پایان سال نیز با همکاری وتلاش همگانی ۲ مخزن نیمه تمام این مجتمع به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان با اشاره به اینکه خلیج گرگان در حوزه این اداره قرار دارد، باید نسبت به رعایت قوانین و پروتکلهای مرتبط با آن دقت تمام صورت گیرد.

رییس امور منابع آب شهرستان های کردکوی، ترکمن و بندرگز هم در این جلسه ضمن تشکر از مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان در توجه به مشکلات ادارات شهرستان ها گفت: باتوجه به سیلابی بودن رودخانه های شهرستان های غرب استان نیاز به تنخواه در موضوعات بحران ضروری است تا بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع بحران اقدام کنیم.

حسن درویشی افزود: مشکلات پیش روی انسداد چاه‌های غیر مجاز و آزادسازی برای آزادسازی برخی بازه های تصرف شده شهرستان، کمبود برخی تجهیزات ضروری از جمله چالش های این اداره است که امیدواریم با حضور مدیر عامل محترم و همکاران ستادی این چالش ها رفع شود.

در ادامه جلسه مدیران و معاونین ستادی و همکاران اداره نیز به بیان مسایل و راهکارها پرداختند.

کد خبر: 63012
  تاریخ خبر : 1401/08/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/21
 روابط عمومی
 63