دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: نخستین پنل تخصصی سرمایه‌گذاری آب‌منطقه‌ای مازندران برگزار شد

نخستین پنل تخصصی سرمایه‌گذاری آب‌منطقه‌ای مازندران برگزار شد

پنل سرمایه‌گذاری شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران به منظور معرفی فرصت‌های اقتصادی پیرامون محدوده‌های تحت مدیریت این شرکت در شهرستان‌های ساری و میاندورود با حضور نمایندگان و کارشناسان آب‌منطقه‌ای و تعدادی از متقاضیان سرمایه‌گذاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آب‌منطقه‌ای مازندران، تعدادی از فرصت‌های مهم و برجسته سرمایه‌گذاری در بخش‌های مرتبط با آب شهرستان‌های ساری و میاندورود روز پنجشنبه ۱۹ آبان در چارچوب نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران که به میزبانی اتاق بازرگانی و با حضور مسئولان ارشد استان و مدیران شهرستانی معرفی شدند.

مدیر درآمدزایی و تجهیز منابع مالی شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران درباره این پنل تخصصی سرمایه‌گذاری گفت: برپایی نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌های ساری و میاندورود فرصتی ایجاد کرد که تعدادی از دستگاه‌های دارای ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در فضایی متمرکز ظرفیت‌های مختلف این دو شهرستان را برای جمعی از سرمایه‌گذاران برتر استانی و ملی ارائه کنند.
رمضان حاجی‌زاده اظهار کرد: شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران به عنوان متولی منابع آبی استان در حوزه‌های متعدد مرتبط با آب اعم از گردشگری، نیروگاه برق‌آبی، فعالیت‌های شیلاتی و ایجاد زیرساخت‌های بخش آب فرصت‌های سرمایه‌گذاری را شناسایی و به سرمایه‌گذاران ارائه کرده که این روند همچنان با جدیت مورد توجه مدیران این شرکت قرار دارد.
وی افزود: در پنل تخصصی سرمایه‌گذاری شهرستان‌های ساری و میاندورود تلاش کردیم که با ارائه برخی ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود و همچنین معرفی تعدادی از نمونه های موفق جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های مرتبط با آب، قسمتی از ظرفیت موجود در این حوزه را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.
مدیر درآمدزایی و تجهیز منابع مالی شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: تعدادی از سرمایه‌گذاران و متقاضیان سرمایه‌گذاری با حضور در پنل تخصصی آب‌منطقه‌ای مازندران، با فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در این دو شهرستان آشنا شدند و شرایط فراهم شدن بستر همکاری و مشارکت برای آنان شرح داده شد.
حاجی‌زاده با اشاره به برنامه‌ریزی برای استمرار برگزاری این پنل‌ تخصصی در سایر نقاط استان گفت: قرار است با تدابیر اندیشیده شده از سوی استانداری، ۶ همایش مشابه دیگر در سایر نقاط این استان نیز برگزار شود که تلاش می‌کنیم سایر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با آب در دیگر شهرستان‌های مازندران را نیز به متقاضیان سرمایه‌گذاری معرفی کنیم.
پس از برگزاری این همایش و پنل‌های تخصصی، مراسم اختتامیه با حضور استاندار مازندران و تعدادی از مدیران ارشد استان و جمعی از سرمایه‌گذاران در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد.
 بنا بر مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد عالی رشد استان، همایش شناسایی و معرفی فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای ۷ ناحیه استان تدارک دیده شده است. ناحیه یک شامل گلوگاه، بهشهر، نکا، ناحیه ۲ شامل ساری و میاندورود، ناحیه ۳ شامل قائمشهر، سوادکوه، سواکوه شمالی، سیمرغ و جویبار، ناحیه ۴ شامل بابل، بابلسر و فریدونکنار، ناحیه ۵ شامل آمل، نور، محمودآباد، ناحیه ۶ شامل نوشهر، چالوس و کلاردشت و ناحیه ۷ شامل تنکابن، عباس‌آباد و رامسر در نظر گرفته شده‌اند که روز پنجشنبه ۱۹ آبان نخستین همایش فرصت سرمایه‌گذاری با محوریت شهرستان‌های ساری و میاندورود با حضور ۸۶ سرمایه‌گذار در اتاق بازرگانی مازندران برگزار شد.
همایش استانی فرصت‌های سرمایه‌گذاری حداکثر تا پایان بهمن امسال با محوریت فرمانداری‌های نواحی یاد شده با هدف معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی استان در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.
کد خبر: 63015
  تاریخ خبر : 1401/08/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/21
 مدیر روابط عمومی
 63