یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز در شهر ری

انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز در شهر ری

مدیر امور منابع آب شهرری گفت: به منظوراجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی دو روز کاری، 3 حلقه چاه غیر مجاز، پر و مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، "حمیدرضا حسینی " با اعلام این مطلب گفت: با تلاش کارشناسان و با اخذ دستور قضایی طی دو روز کاری، 3 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در شهر ری در مجموع با دبی 0/435 لیتر بر ثانیه و عمق کلی 61 متر، پر و مسدود شد.

وی در ادامه اظهار کرد: با انسداد این تعداد چاه غیر مجاز از تخلیه سالانه 14 هزار و 576 متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری شد.

حسینی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کنند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهر ری بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 

 

 

 

کد خبر: 63017
  تاریخ خبر : 1401/08/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/21
 شیخ الاسلامی
 45