یکشنبه, 9 بهمن 1401
مشروح خبر :: صدای بازار آب به خراسان شمالی رسید

دومین الگوبرداری از بازار آب خواف ؛

صدای بازار آب به خراسان شمالی رسید

رئیس اداره منابع آب شهرستان خواف گفت: بازار آب خواف به عنوان اولین بازار آب کشور با هدف توزیع عادلانه آب و تامین آب صنایع از محل مازاد آب کشاورزی و بدون تخصیص جدید ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، معاون حفاظت و بهره برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی شرکت مدیریت منابع آب ایران، معاون حفاظت و بهره برداری و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان شمالی و چند تن از مدیران امورهای منابع آب شهرستان های این استان با سفر به شهرستان خواف در خراسان رضوی و گفت و گو با رییس اداره منابع آب این شهرستان در جریان چگونگی کارکرد بازار آب در خواف قرار گرفتند.

"مهدی سالاری" رییس اداره منابع آب شهرستان خواف در این نشست بازار آب را راهکاری برای تامین آب صنایعی که امکان تخصیص آب ندارند ذکر کرد و گفت: در بازار آب امکان تغییر کاربری آب با نظارت دولت فراهم شده است.

"سالاری" در خصوص کارکرد بازار آب افزود: تاکنون برای چهار پرونده تغییر کاربری آب موافقت گرفته‌ایم که دو پرونده اجرایی و دو پرونده دیگر در شرف اجراست. "مهدی سالاری" در حاشیه این نشست به خبرنگار ما گفت: مسئولان شرکت منابع آب ایران و شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی برای بررسی روند بازار آب و استفاده از تجربیات شهرستان خواف به این شهرستان سفر کردند.

کد خبر: 63216
  تاریخ خبر : 1401/09/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/01
 کارشناس روابط عمومی
 46