دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: دهمین جلسه بررسی وضعیت آب بندان های غیرمجاز مسیر رودخانه گرگانرود برگزار شد

دهمین جلسه بررسی وضعیت آب بندان های غیرمجاز مسیر رودخانه گرگانرود برگزار شد

دهمین جلسه بررسی وضعیت آب بندان های غیرمجاز مسیر رودخانه گرگانرود با حضور معاون حفاظت و بهره برداری و دیگر اعضای جلسه در سالن جلسات گلستان شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، "جواد تیموری" با اعام این خبر اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده درخصوص اولویت بندی تخریب آب بندان‌های غیرمجاز مسیر رودخانه گرگانرود، تعداد ۶ قطعه از آب بندان‌های غیرمجاز در اولویت انجام عملیات تخریب و آزادسازی قرار گرفت و مقرر شد، در صورتی که آب بندانی از موارد ذکر شده دارای آب است، ابتدا قسمتی از آن تخریب شود تا آب داخل آن خارج شده و سپس نسبت به تخریب کامل آن اقدام لازم بعمل آید.

وی افزود: برنامه ریزی در زمان تخریب به گونه‌ای باشد که تعداد حداقل ۵ قطعه آب بندان غیرمجاز در هر روز تخریب گردد. پیگیری احکام قضایی و هماهنگی با دادستان و نیروی انتظامی شهرستان گنبد جهت تخریب آببندان های غیرمجاز ذکر شده به صورت کتبی و حضوری بعمل آید.

معاون حفاظت و بهره برداری ادامه داد: روند انعقاد قراردادهای پیمانکاران عملیات آزادسازی از دفتر قراردادهای شرکت پیگیری و هماهنگی لازم با پیمانکاران به منظور آمادگی کامل برای شروع به کار انجام شود و ارسال اخطار به مالکین آب بندان های غیرمجاز واقع در اراضی کشاورزی مجاور رودخانه گرگانرود که دارای موتورپمپ در حاشیه رودخانه می باشند جهت عدم برداشت آب و جمع آوری پمپ ها ارسال گردد و سوابق اخطارهای صادر شده به دفتر حقوقی ستاد ارسال شود.

تیموری در پایان گفت: مقرر گردید به منظور کمک به آبگیری سد وشمگیر درخصوص اجرای عملیات ساماندهی و تخریب آببندان‌های غیرمجاز، از طرح های مرتبط با بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی نیز مساعدت و اقدام شود و جلسات بررسی و پیگیری وضعیت آب بندان های غیرمجاز مسیر رودخانه گرگانرود به صورت هفتگی برگزار گردد.

کد خبر: 63236
  تاریخ خبر : 1401/09/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/02
 روابط عمومی
 79