دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: حفظ و پایداری منابع آبی، اولویت اول مجموعه مدیریت منابع آب است

در دیدار با فرماندار و کشاورزان بردسکن مطرح شد؛

حفظ و پایداری منابع آبی، اولویت اول مجموعه مدیریت منابع آب است

در نشست مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با فرماندار و اعضای تشکل های کشاورزی و نمایندگان کشاورزان شهرستان بردسکن، مشکلات کشاورزان منطقه بررسی و دستورات لازم برای رفع این مشکلات صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، در این نشست که معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت و رییس اداره منابع کاشمر حضور داشتند "دهقان زاده" فرماندار شهرستان بردسکن به موقعیت خاص و منحصر به فرد شهرستان بردسکن اشاره کرد و گفت: با توجه به مسافت زیاد تا امور منابع آب کاشمر و دسترسی دشوار کشاورزان برای انجام امور مربوط به چاه‌های آب کشاورزی تاسیس دفتر نمایندگی یا تاسیس امور در شهرستان بردسکن ضروری به نظر می‌رسد.

 در ادامه کشاورزان و نمایندگان تشکل‌ها به بیان مشکلات خود در زمینه افزایش دیماند و اصلاح قبوض برق، مسائل حقوقی انتقال آب از پلاکی به پلاک دیگر، نگاه ویژه به 5 محصول پسته، انار، انجیر، پنبه و زعفران بردسکن پرداختند و افزایش شارژ برای آبشویی سموم از باغات پسته، راه اندازی بازار آب در شهرستان، نظارت بر شرکتهای حفاری و طرح تجمیع چاههای کشاورزی را خواستار شدند.

"طاهری" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در پاسخ به مشکلات مطرح شده اولویت اول مجموعه شرکت مدیریت منابع آب را حفظ و پایداری منابع ارزشمند آب عنوان کرد و با استقبال ازمسائل مطرح شده گفت: دانش فنی کشاورزان منطقه که به صورت تجربی کسب شده قابل ستایش است و بر استمرار آن در جهت افزایش بهره وری از منابع آب تاکید داریم.

"نعمت نژاد" معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی نیز بر ضرورت فعالیت گسترده تشکل های کشاورزی در جهت کاهش مراجعات کشاورزان به امور منابع آب تاکید کرد و با بیان اینکه نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی نقش بسیار پررنگی در تسهیل امور کشاورزان و چاه های آب دارد افزود: شرکت آب منطقه ای تمام تلاش خود را در جهت توسعه این تشکل ها انجام خواهد داد.

بر اساس این گزارش مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای به پیشنهاد فرماندار مبنی بر افتتاح دفتر نمایندگی امور منابع آب کاشمر در محل جهاد کشاورزی شهرستان، پاسخ مثبت داد و مقرر شد دفتر به سرعت تجهیز و در  دسترس کشاورزان قرار گیرد.

"علیرضا طاهری" همچنین بر همکاری ویژه با کلیه کشاورزان، صنایع و معادن فعال در منطقه ترشیز تاکید کرد.

کد خبر: 63237
  تاریخ خبر : 1401/09/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/02
 کارشناس روابط عمومی
 70