شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: برگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در استان قم

برگزاری چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در استان قم

چهارمین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران با مشارکت انجمن آب و فاضلاب ایران، شرکت آب منطقه ای و آبفا، علوم پزشکی و دانشگاه قم از یکم تا سوم آذرماه 1401 برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قم: در مراسم افتتاحیه این کنگره احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، معتمدی معاون عمرانی استانداری ، ذاکریان فرماندار قم، مدیران عامل شرکت آب منطقه‌ای و آبفا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم و سایر مسئولان  و مدعوین حضور داشتند.

بنا بر از این خبر: ابراهیم معتمدی معاون عمرانی استاندار با اشاره به اهمیت موضوع آب  کنگره می‌تواند حلقه وصل دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی باشد.

معتمدی با بیان اینکه ساختار و سیاست‌گذاری در حوزه آب از اهمیت بسزایی برخودار است گفت: هرچقدر منابع غنی و کاملی داشته باشیم اما ساختار و سیاست‌گذاری درستی نداشته باشیم با مشکل مواجه خواهیم شد.

در ادامه مراسم مهدی مصری رئیس دانشگاه‌ علوم پزشکی قم اظهار داشت: در جوامع امروزی وجود آب سالم، مدیریت مصرف، اثرات آب بر سبک زندگی و چرخه بیماری‌های جدید که بوسیله آب ایجاد می‌شوند از دغدغه‌های مهم هستند، لذا لازم است اساتید و دانشگاهیان به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مصری با بیان اینکه از پیامدهای کم آبی علاوه بر کم بود آب شرب، اثر بر ثبات اجتماعی، معیشت و مسائل زیست محیطی را نیز شامل می شود افزود: راهکارهای کاهش این اثرات مشارکت مردم و نهادهای مردمی، مدیریت بهینه مصرف آب، استفاده از فناوری‌های نوین در مدیریت مصرف، پدافند غیرعامل، مدیریت آب از منظر تمدن اسلامی، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد، فرهنگ سازی و سازگاری با کم آبی با توجه به کمبود آب در کشور، اصلاح الگوی کشت و توجه به مسائل کشاورزی می‌باشد .

کد خبر: 63300
  تاریخ خبر : 1401/09/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/06
 احمد
 159