شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: امید است، با نگاه ویژه وزیر نیرو، عقب ماندگی آب و برق استان کلستان مرتفع شود

در جلسه شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق، معاون وزیر نیرو:

امید است، با نگاه ویژه وزیر نیرو، عقب ماندگی آب و برق استان کلستان مرتفع شود

جلسه انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان گلستان با حضور حیدری معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو، مدیرکل دفتر برنامه ریزی راهبردی و تلفیقی وزیر نیرو و مدیران عامل صنعت آب و برق در استان و معاونان آنها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، در این جلسه "حیدری"، معاون وزیر نیرو در امور مجلس اظهار کرد: هماهنگی انسجام بخشی آب و برق در استان‌ها بسیار مهم است و اگر این هماهنگی باشد بخش زیادی از کارها قابل حل است و تسریع می‌شود.

وی با بیان اینکه هماهنگی انسجام بخشی در گلستان و در بین مدیران صنعت آب و برق استان مشهود است، گفت: در سال جاری هم در بخش آب و هم برق در گلستان اقدامات عدیده ای انجام شد که بخشی از مشکلات شرب استان و همچنین زیرساخت‌های برق را مرتفع کرد و با نگاه ویژه وزیر نیرو به استان گلستان امید است که در بتوان عقب ماندگی این استان را در بخش آب و برق مرتفع کرد.

احمدی افزود: 95 درصد آب شرب استان از منابع زیرزمینی تامین می‌شود و تلاش وزارت نیرو در میان مدت برای رساندن این تراز به 30 درصد آب سطحی و 70 درصد آب زیرزمینی برای شرب است که از جمله استفاده از شیرین سازی آب دریا و سدهایی مانند نرماب، میرداماد و چایلی برای شرب است.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو در ادامه تعامل مدیران انسجام بخشی با نمایندگان مجلس، ارتباط با رسانه‌ها، مستندسازی اقدامات و کارها، ارتباط با مسئولان استانی و همچنین خدمات رسانی بدون وقفه مدیران و کارکنان وزارت نیرو در استان را خواستار شد.

وی افزود: امسال شرکت آب منطقه‌ای گلستان توانسته است برای 3 هزار و 500 هکتار از رودخانه های استان سند اخذ نماید و چنین اقداماتی قابل تحسین است و باید در همه بخش ها انجام شود.

سید محسن حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: ابلاغ اعتبارات باقی مانده طرح های آبرسانی در استان تسریع شود تا بتوانیم قبل از رسیدن به فصل گرما این طرح ها را به سرانجام برسانیم.

وی افزود: چهار طرح سد چایلی، طرح زهکشی اراضی اولویت دار استان و آبرسانی به کلاله و طرح سد میرداماد با اقبال اعتباری مواجه نشده است و به دلیل اهمیت این طرح ها خواستار ابلاغ و تخصیص اعتبارات بیشتری هستیم.

حسینی بیان کرد: 35 هزار هکتار از طرح زهکشی اراضی اولویت دار در استان را آغاز کرده ایم اما به دلیل کمبود اعتبار و بدهی به پیمانکاران این طرح با کندی در حال انجام است. همچنین طرح سد میرداماد اگر تخصیص و اعتبار مناسبی داشته باشد می توانیم استملاک اراضی و سد را آغاز نمائیم.

مدیر عامل آبفا و مدیر عامل شرکت توزیع برق استان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد خواسته ها و پیشنهادهای خود را ارائه نمودند.

کد خبر: 63312
  تاریخ خبر : 1401/09/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/07
 روابط عمومی
 140