دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب رباط کریم

انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب رباط کریم

سرپرست امور منابع آب شهرستان رباط کریم از انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 200 متر در محدوده عمکلرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، "جواد غفاری" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش و همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته جاری، تعداد 13 حلقه چاه غیرمجاز در روستای علی آباد (اراضی سرآسیاب) از توابع شهرستان رباط کریم در محدوده عملکرد این امور، به عمق کلی 200 متر و دبی 1.5 لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

غفاری با تاکید بر اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی مسدود شد، افزود: با انسداد این چاه ها از تخلیه سالانه 29.7 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری شد.

وی با تاکید بر ارتباط و همکاری خوب دستگاه قضایی با این امور برای برخورد با متخلفان، تصریح کرد: برداشت بی رویه از منابع آب های زیر زمینی عواقب جبران ناپذیر کاهش آب‌های سطحی از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شورشدن و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت این موضوع، این امور با جدیت تمام در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین تلاش خواهد نمود.

سرپرست امور منابع آب شهرستان رباط کریم در پایان، خاطر نشان کرد: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 63358
  تاریخ خبر : 1401/09/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/08
 شیخ الاسلامی
 57