شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: نیازمند اعتبارات نقدی در طرح زهکشی اراضی اولویت دار هستیم

در جلسه نماینده مردم غرب استان با مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان؛

نیازمند اعتبارات نقدی در طرح زهکشی اراضی اولویت دار هستیم

در جلسه نماینده مردم غرب استان با مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان و با حضور مدیران مرتبط، طرح های شرکت آب منطقه ای استان در شهرهای بندرترکمن، کردکوی و بندرگز و گمیشان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، "ایری" نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار کرد: احداث مخزن 2 هزار و 5 هزار متر مکعبی در طرح آبرسانی ترکمن و گمیشان، زهکشی اراضی اولویت دار در شهرستان های ترکمن و گمیشان، تکمیل خط انتقال آب سد انحرافی بنفش تپه، مطالعات سد لاستیکی سیمین شهر و آب بندان سرطاق از جمله طرح هایی است که در این شهرستان در حال انجام است و باید در اجرای آن ها تسریع شود و یا مورد نیاز است و هر بخش به پیگیری و افزایش اعتبار نیاز دارد پیگیری آن انجام می شود.

سید محسن حسینی، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان در این جلسه اظهار کرد: در طرح زهکشی اراضی اولویت دار استان 35 هزار هکتار در حال انجام است که بدهی طرح حدود ۹۰ میلیارد تومان است و نیازمند اعتبارات نقدی برای تسریع در کار است و پیشرفت کار به موضوعات تملک اراضی گره خورده است.

وی بیان کرد: برای 2 مخزن نیمه کاره بندرترکمن و گمیشان نیز 26 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که در صورت اجرا شدن این 2 مخزن بخشی از مشکلات شرب منطقه بندرترکمن و گمیشان مرتفع می شود.

حسینی در ادامه افزود: با تعامل و همکاری خوب نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری افزایش اعتبارات طرح های این منطقه امید است تسریع بیشتری در اجرای طرح ها و حل مشکلات مردم صورت گیرد.

کد خبر: 63431
  تاریخ خبر : 1401/09/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/13
 روابط عمومی
 132