دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: بازدید از موزه گنجینه آب و برگزاری مسابقه کَندِر کشی با حضور دانش آموزان دبیرستان باقرالعلوم علیه السلام بندرعباس

بازدید از موزه گنجینه آب و برگزاری مسابقه کَندِر کشی با حضور دانش آموزان دبیرستان باقرالعلوم علیه السلام بندرعباس

دانش آموزان دبیرستان پسرانه دوره اول متوسطه باقرالعلوم علیه السلام بندرعباس با حضور در شرکت آب منطقه ای هرمزگان ضمن بازدید از موزه گنجینه آب استان در مسابقه ای بومی و محلی با عنوان کندرکشی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان، مدیر روابط عمومی شرکت با اعلام این خبر گفت: با هدف اجرای طرح دانش آموزی داناب، دانش آموزان در مجموعه ای از برنامه های فرهنگی، آموزشی و علمی که در قالب های مختلف آماده شده است حاضر می شوند و برخی از مفاهیم مربوط به حوزه آب به آنها آموزش داده می شوند.

مجید لشکری توضیح داد: مقایسه شیوه های قدیمی و روش های نوین تامین آب در هرمزگان، آشنایی با برخی سازه‌ها و سدهایی که آب استان از آنها تامین می‌شود، انجام برخی بازی ها و مسابقات در محیطی شاد و جذاب برخی از این برنامه ها هستند.

وی در خصوص برگزاری مسابقات و بازی ها شرح داد: یکی از برنامه های جذابی که مورد استقبال دانش آموزان و معلمان نیز قرار گرفت مسابقه کَنِدر کشی یا حمل آب در ظرف های مخصوص است که دانش آموزان می بایست مسافتی حدودا 50متری را همراه با ظرف های مخصوص طی کنند تا به مقصد برسند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان ادامه داد: کندرکشی در واقع یکی از روش های قدیمی تامین آب در استان هرمزگان است که اهالی و بومیان منطقه برای به دست آوردن آب سالم از آن استفاده می کرده اند و دانش آموزان در قالب این بازی و مسابقه با این موضوع آشنا شدند.

لشکری یاد آور شد: برگزاری مسابقه سوالات چهارگزینه ای و انجام بازی های فکری و بیان نکات علمی و آموزشی در سالن اجتماعات شرکت و همچنین بازدید از موزه گنجینه آب از دیگر برنامه های اجرایی در طرح داناب می باشد.

کد خبر: 63471
  تاریخ خبر : 1401/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/15
 کارشناس روابط عمومی ۲
 46