دوشنبه, 17 بهمن 1401
مشروح خبر :: 428 حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای سال جاری مسدود شد

به همت شرکت آب منطقه ای البرز

428 حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای سال جاری مسدود شد

در راستای تعادل بخشی به آبخوان‌ها و مقابله با برداشت های غیر مجاز از منابع آب زیر زمینی از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 428 حلقه چاه غیر مجاز در استان البرز مسدود و مسلوب المنفعه شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای البرز، "بیوک رحیمی" معاون حفاظت و بهره‌برداری این شرکت گفت: با توجه به شرایط خاص استان البرز و مهاجر پذیری و تراکم بالای جمعیت استان و تقاضای فزاینده آب در همه بخش‌ها و همچنین خشک‌سالی‌های اخیر، آبخوان‌های استان تحت فشار مضاعفی قرار داشته و وضعیت منابع آب زیر زمینی استان بحرانی است. لذا شرکت آب منطقه‌ای البرز طبق وظیفه ذاتی و قانونی خود در راستای تعادل‌بخشی به منابع آب زیر زمینی و حراست از حقوق عامه با هر گونه تخلف و برداشت غیر قانونی آب زیر زمینی با قاطعیت برخورد می‌نماید.

وی ادامه داد: در این راستا تعداد 20 اکیپ گشت و بازرسی در سطح استان به صورت شبانه روزی فعال می‌باشند و در سال جاری نیز تعداد 428 حلقه چاه غیر مجاز در سطح استان مسدود شد که با انسداد این تعداد چاه، از برداشت غیرقانونی 3/2  میلیون متر مکعب آب از آبخوان‌های استان جلوگیری به عمل آمده است. همچنین در این مدت با تلاش گروه‌های گشت و بازرسی، تعداد 76 دستگاه حفاری غیر مجاز شناسایی و توقیف گردید.

کد خبر: 63474
  تاریخ خبر : 1401/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/15
 عباس کیخایی
 60