چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: سومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب تهران و پردیس در سال جاری برگزار شد

سومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب تهران و پردیس در سال جاری برگزار شد

سومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب تهران و پردیس، با حضورمعاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان پردیس و اعضای شورا در سالن فرمانداری پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، "وحید مرادی نسب" سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس در ابتدای جلسه به ضرورت تشکیل منظم جلسات شورای حفاظت و اهمیت آن با توجه به وضعیت منابع آبی این شهرستان تأکید کرده و در ادامه اقدامات صورت گرفته توسط امور منابع آب شهرستان های تهران و پردیس را در خصوص تعیین تکلیف چاه‌های کشاورزی که در محدوده شهری قرار داشته و دچار تغییر کاربری شده اند، تشریح نمود.

مرادی نسب همچنین با توجه به ضرورت نصب کنتور حجمی هوشمند بر روی چاههای مجاز کشاورزی، لزوم مراجعه متقاضیان را قبل از دریافت خدمات از جهاد کشاورزی (منجمله صدور پروانه بهره برداری، دریافت تسهیلات، نهاده های دامی و غیره ) به امور منابع آب به منظور تحقق نصب کنتور حجمی هوشمند خواستار شد.

همچنین برنامه ریزی و الزام در خصوص استقرار صنایع کم آب طلب در شهرستان با توجه به ممنوعیت منطقه به لحاظ وضعیت بحرانی منابع آبی موجود و عدم صدور مجوز سازمانهای ذی مدخل در خصوص فعالیت های جدید بدون استعلام تأمین آب از شرکت آب منطقه ای تهران توسط سرپرست امور منابع آب شهرستانهای تهران و پردیس تشریح و مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در پایان موضوع استفاده از پساب و امکان جایگزینی آن با مصارف فعلی و آبیاری فضای سبز و انجام مطالعات طرح انتقال پساب با همکاری شهرداری پردیس و اداره آب و فاضلاب شهرستان مورد بحث و گفتگو واقع شد.

کد خبر: 63485
  تاریخ خبر : 1401/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/09/15
 شیخ الاسلامی
 145