شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: جمع آوری ادوات و ایستگاه‌های پمپاژ غیر مجاز پساب

به همت شرکت آب منطقه ای استان قم انجام شد

جمع آوری ادوات و ایستگاه‌های پمپاژ غیر مجاز پساب

در راستای برخورد با متخلفان و بهره برداران غیر مجاز منابع آبهای سطحی به ویژه رودخانه قمرود، تعدادی ایستگاه پمپاژ غیر مجاز پساپ شناسایی و جمع آوری شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قم، به منظور حفظ و صیانت از منابع آب سطحی استان قم به ویژه رودخانه قمرود، مدیریت بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی با شناسایی متخلفان برداشت غیر مجاز آب سطحی و همکاری واحد حقوقی نسبت به صدور اخطار کتبی و بر اساس تکالیف تعیین شده و صورتجلسه تنظیم شده توسط دستگاه‌های اجرایی (از موقعیت های برداشت غیرمجاز پساب) 

این خبر می افزاید: مطابق دستورات مقام قضایی و با همراهی عوامل انتظامی و یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی، شرکت  آب منطقه‌ای قم با بسیج کلیه امکانات، ماشین آلات لجستیکی و  فنی مورخ 13  دی ماه اقدام به اجرای دستورمقام قضایی نمود.

بر اساس این خبر، در این عملیات سه دستگاه پمپ توربینی، یک دستگاه پمپ حلزونی و دو دستگاه موتور دیزلی جمع آوری و سه باب اتاقک غیر مجاز تخریب شد. اجرای دستورات قضایی مذکور، منجر به حفاظت و صیانت از منابع آب و جلوگیری از آلودگی محصولات کشاورزی، خاک و آزادسازی جریان پساب به میزان 8500 مترمکعب در شبانه روز گردید که ضمن  بهره مندی کشاورزان و حقابه بران پایین دست، تغذیه آبخوان های مسیر و تأمین نیاز آبی زیست محیطی نیز فراهم شد.

کد خبر: 64041
  تاریخ خبر : 1401/10/17
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/10/20
 احمد
 128