یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: مانور صنعت آب وبرق در منطقه مرکزی – شمال کشور برگزار شد

مانور صنعت آب وبرق در منطقه مرکزی – شمال کشور برگزار شد

مانور تمرینی – آموزشی صنعت آب و برق در منطقه مرکزی-شمال کشور از سری مانورهای شش گانه وزارت نیرو در بیست و هشتمین دوره برگزاری روز یکشنبه 1401/10/18 در استان مقدس قم برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قم،  این مانور چکیده‌ای از زحمات همکاران در صنعت آب و برق استان طی چند هفته جلسات منظم، مستمر و هماهنگی با وزارت نیرو و شرکت‌های مادر تخصصی مدیریت منابع آب از بعد از ظهر روز شنبه مورخ 17 دی ماه با استقرار تیم‌های ارزیاب از وزارت نیرو و امداد رسان از استان‌های  تهران و قزوین در استان آغاز و مختصات مناطق  عملیاتی مشخص و به تیم ها اطلاع رسانی شد.

این خبر می افزاید، مانور تمرینی-آموزشی صنعت آب و برق در منطقه مرکزی- شمال کشور  ساعت 7:30 با دستور استاندار قم و با رمز یا فاطمه معصومه (س)  و شعار "پیشگام در خدمت ایثارگرانه به تأسی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی" آغاز و در ساعت 16:00 با موفقیت به اهداف تعریف شده در سناریو رسید و با دستور فرمانده ستاد، مدیریت شرایط اضطراری استان به پایان رسید.

بنا بر این خبر، رویکرد زلزله و سیلاب فرضی در تاسیسات زیربنایی و انسداد برخی رودخانه‌های استان قم محور عملیات شرکت آب منطقه‌ای قم بود که در رودخانه سلمان و مخزن آب شرب شماره 6 در مسیر انتقال آب از سد کوچری به قم انجام شد.

 بر اساس این خیر، محور عملیات شرکت آب و فاضلاب رفع شکستگی اتصالات خط انتقال و توزیع آب و تعویض چند شیر کشویی به همراه سه راه و اتصالات مربوطه در منطقه بلوار 15 خرداد بود. همچنین عملیات شرکت توزیع برق استان قم جایگزینی و ترمیم شبکه 20 کیلوولت هوایی در ابتدای بلوار امام صادق شهرک پردیسان قم در نظر گرفته شده بود.

 شایان ذکر است،  در این مانور بیش از 300  نفر در قالب کمیته های (فنی، پشتیبانی، اطلاع رسانی و...)  از قم، تهران و قزوین حضور داشتند.

 

 

 

 

کد خبر: 64113
  تاریخ خبر : 1401/10/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/10/20
 احمد
 130