شنبه, 12 اسفند 1402
مشروح خبر :: مبادله تفاهم نامه طرح داناب در استان قم

مبادله تفاهم نامه طرح داناب در استان قم

با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و مدیر کل آموزش و پرورش استان قم تفاهم نامه اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) امضاء و مبادله شد.

 به گزارش  روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قم،در نشستی که با حضور «محمد احمدی» جبلی مدیر عامل شرکت و «علیرضا رحیمی» مدیر کل آموزش و پرورش استان قم یکم اسفند  در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد. احمدی جلبی با اشاره به آخرین وضعیت منابع آبی استان گفت: مسائل و مشکلات جامعه باید ریشه‌ای و اساسی حل شود  و اساس و پایه هر جامعه آموزش و پرورش  آن می باشد به همین منظور وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه از جمله شرکت آب منطقه‌ای قم با اجرای ظرح ملی دانش آموزی نجات آب که به اختصار داناب نامیده می‌شود درصدد انتقال مفاهیم درست مصرف کردن آب در بخش های مختلف به خصوص کشاورزی به دانش آموزان دوره اول دبیرستان و همچنین مراقبت و نگهداری از  محیط زیست در قالب کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم نموده است.

احمد جبلی افزود: برای رسیدن  به اهداف مورد نظر طرح  همکاری  و همراهی مجموعه اداره  کل آموزش و پرورش و مراکز آموزشی لازم و ضروری است که امیدواریم با کمک و مساعدت مسئولان استان  این طرح در استان  به بهترین شکل و با اثر بخشی خوبی به انجام برسد.

در ادامه علیرضا رحیمی مدیر کل آموزش و پرورش بیان نمود: این طرح به منظور گسترش سواد آبی دانش آموزان برنامه ریزی شده و به زودی درمدارس متوسطه اول استان به اجرا در می‌آید. 

رحیمی آکاهی و حساسیت دانش آموزان در موضوع آب را  مهم ارزیابی کرد و اجرای این طرح را فرصتی مناسب در راستای گسترش و افزایش فرهنگ زیست محیطی دانست.

در پایان تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب منطقه‌ای قم و اداره کل آموزش و پرورش مبادله شد.

کد خبر: 64960
  تاریخ خبر : 1401/12/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/12/06
 احمد
 191