پنجشنبه, 10 خرداد 1403
مشروح خبر :: برای مقابله با بحران کم آبی 800 طرح آبی در 200 نقطه کشور اجرایی شد

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در دیدار نوروزی با همکاران صنعت آب:

برای مقابله با بحران کم آبی 800 طرح آبی در 200 نقطه کشور اجرایی شد

در دومین روز کاری از سال جدید، محمد جوان‌بخت، معاون آب و آبفای وزیر نیرو میزبان مدیران و کارکنان صنعت آب کشور در شرکت مدیریت منابع آب ایران شد تا سیاست‌های جدید این بخش را تشریح کند.‌

به گزارش خبرگزاری آب ایران، محمد جوان بخت در دیدار نوروزی با همکاران بخش آب و آبفای وزارت نیرو، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و سال نو، با اشاره به دشواری های تامین آب ناشی از سه سال خشکسالی پی در پی و شرایط هشدار آمیز پائیز گذشته گفت: برای مقابله با تنش آبی 800 طرح کوچک و بزرگ در 200 نقطه کشور توسط بخش آب و آبفا اجرایی شد.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به شرایط سخت تامین آب در کشور اظهار داشت: با وجود شرایط سخت به همت  همه همکاران در صنعت آب  این شرایط تا حدودی زیادی به خوبی مدیریت شد. هر چند با توجه افزایش مصرف آب  و منابع محدود آبی نیاز به  تعمق و برنامه‌ریزی‌های  جدی‌تر و جدیدتری  برای مدیریت مصرف آب در بخش‌های مختلف وجود دارد. این برنامه‌ریزی‌ها می تواند از قوانین بالا دستی‌ها شروع شود تا به مرحله میانی  و مدیریت الگوی مصرف برسد.

 معاون آب و آبفای وزیر نیرو افزود: مصرف آب در کشور ما شباهتی به یک کشور کم آب ندارد و مثل کشور های پر آب با مقوله آب برخورد می‌کنیم. در سال جاری همچنان  مشکلات آبی در برخی نقاط کشور وجود دارد که نیازمند  برنامه‌ریزی دقیق و اقدامات مناسب است.

وی ادامه داد: اگر چه در حال حاضر نیز از لحاظ منابع آب شرایط مناسبی نداریم اما با تلاش دست اندرکاران صنعت آب شامل پیمانکاران، مشاوران و سازندگان تجهیزات آب شرایط تا حدودی مدیریت شده است  که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی در پایان تاکید کرد: شرایط مدیریت آب کشور ساده نیست و نیازمند تلاش و مدیریت مطلوب از سوی همکاران در صنعت آب و آبفا است.

 

 

کد خبر: 65511
  تاریخ خبر : 1402/01/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/01/14
 علی پورخیری
 1021