چهارشنبه, 12 مهر 1402
مشروح خبر :: چهارمین دوره جشنواره ملی «داستان آب»

شرکت آب منطقه ای استان اصفهان برگزار می‌کند

چهارمین دوره جشنواره ملی «داستان آب»

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: این جشنواره به همت شرکت مدیریت منابع آب ایران، موسسه سینمائی بچه‌های نوین، نویسندگان و انجمن‌های داستانی اصفهان و با همکاری شرکت آب منطقه‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، "محمد شفائی" مدیر روابط عمومی شرکت و دبیر اجرایی جشنواره ملی «داستان آب» با بیان این مطلب اعلام کرد: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پایان اردیبهشت ماه است و آیین اختتامیه آن نیز تابستان 1402برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر این که فراخوان و آئین‌نامه‌ چهارمین دوره جشنواره ملی «داستان آب»، آذرماه سال 1401 منتشر شد، ادامه داد: محورهای محتوایی این جشنواره آب و شامل داستان کوتاه، بزرگسالان برای بزرگسالان، داستان کوتاه کودک و نوجوان، بزرگسالان برای کودکان و نوجوانان، داستان کوتاه نویسندگان کودک و نوجوان و ناداستان، زندگی نگاره، خاطره، سفرنامه، جستار و.... است.

دبیر اجرایی جشنواره ملی «داستان آب» تأکید کرد: در کلیه‌ی آثار، آب، وضعیت منابع‌ آب، نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان، ادوار، وقایع و اماکن تاریخی، رویدادهای فرهنگی هنری، ورزشی، نمادهای شهری و اماکن منحصر به فرد و سبک زیستِ مرتبط با آب، وابستگی قومیت‌ها به یکدیگر با محوریت آب، عواقب تفرقه افکنی‌ قومی و منطقه‌ای، عواقب اضافه برداشت‌ها و تعرض به حقوق همگانی، باید نقشی محوری داشته باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به این که تألیف و ارسال آثار برای همۀ گروه‌های فارسی زبان دنیا آزاد است، افزود: هر شرکت‌کننده می‌تواند بدون محدودیت، هر تعداد داستان، روایت و جُستار که دربرگیرنده‌ی مضامین و اهداف محتوائی فراخوان باشد ارسال نماید و تنها محدودیتِ این جشنواره ممنوعیتِ ارسال آثاری است که در کتابی چاپ شده و یا به هر نحوی مشمولِ حقوق ناشر باشند.

شفائی گفت: جوایز چهارمین دوره جشنواره داستان آب شامل «40 میلیون تومان جایزه نقدی» است.

شایان ذکر است، ارسال اثر در فرمت‌های doc.docx و pdf به همراه نشانی دقیق پستی و الکترونیک، شماره تلفن ثابت و همراه و شرح حال کوتاهی از نویسنده به درگاه‌های دریافتِ آثار ارسال با نشانی ایتا   @dastanab

،سروشhttps://splus.ir/dastanab،روبیکاhttps://rubika.ir/dastanabrobika،بله    https://ble.ir/dastanab  و تلگرام https://t.me/AB_Aاست.

 

 

کد خبر: 65573
  تاریخ خبر : 1402/01/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/01/16
 پرستو ایران پور
 696