شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی منصوب شد

طی حکمی از سوی معاون وزیر نیرو در امورآب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی منصوب شد

طی حکمی از سوی «محمد جوان‌بخت» معاون وزیر نیرو در امورآب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، «عباس سارانی» به عنوان رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی منصوب و از خدمات «سعید سروری» مدیرعامل سابق این شرکت قدردانی شد.

به گزارش شبکه خبری ایران، در آیین تکریم و معارفه که با حضور نماینده دفتر نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی، معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، دبیر شورای فرهنگی صنعت آب و برق خراسان جنوبی و جمعی از مدیران استانی همراه بود، طی حکمی از سوی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، مدیر عامل جدید شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی منصوب شد.

 این گزارش می‌افزاید، معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در این مراسم با اشاره بر لزوم بهره‌وری و اقتصاد آب در این استان اظهار داشت: در هر استانی که آب ارزش اقتصادی خوبی دارد آن استان از لحاظ اقتصادی قوی است و همان‌طور که آب، آبادانی، توسعه و رشد می‌آورد منجر به توسعه اقتصادی نیز می‌شود.

"هوشنگ ملایی" با بیان این‌که حدود ۱۰ درصد آب در بخش شرب و ۹۰ درصد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، گفت: مقام معظم رهبری امسال در بازدید از دستاوردهای دولت تأکید کردند در بخش مصرف کشاورزی اگر ۱۰ درصد آب مدیریت شود، به اندازه کل بخش صنعت و کشاورزی توانسته ایم اقدام مثبتی انجام دهیم.

وی به برنامه سازگاری با کم آبی در استان هایی مانند خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: چند شاخص از جمله افزایش سهم صنعت از منابع آب استان باید ارتقا پیدا کند چراکه این بخش بیشترین اشتغال‌زایی و ارزش افزوده را ایجاد می‌کند.

"عباس سارانی" مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی بر لزوم تأمین منابع آب از طریق طرح‌های توسعه ای از جمله خطوط انتقال، احداث سد و طرح های تغذیه ای تاکید کرد و گفت: مدیریت صحیح منابع آب و‌ مصارف و همچنین استفاده از آب‌های غیرمتعارف از دیگر اقدامات مهم و ضروری است.

کد خبر: 65665
  تاریخ خبر : 1402/01/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/01/20
 علی پورخیری
 1461